مشاور کسب و کار اصفهان

مشاور کسب و کار اصفهان

مشاور کسب و کار اصفهان: شاید برای پی بردن به تعریفی جامع از مشاوره کسب و کار اصفهان و آشنایی با بهترین مشاور کسب و کار اصفهان در ایران و بهترین شرکت مشاوره کسب و کار اصفهان نخست باید، تعریف مشخصی از مشاور را داشته باشیم. اصلا به چه کسی مشاور کسب و کار گفته می شود؟ و قرار است مشاور کسب و کار چه کاریهایی برای ما و سازمانمان انجام دهد که قبلا ما نتوانسته ایم یا نمیتوانیم آن را انجام دهیم؟ آیا واقعا مشاور کسب و کار قرار است کسب و کار شما را از بحران ورشکستگی نجات دهد یا برای کسب و کار شما معجزه ای انجام دهد؟ و یا اینکه چوب جادویی دارد که با زدن آن بر روی کسب و کار ما رونق فراوانی در کارمان حاصل می کند؟ اینکه مشاوره کسب و کار اصفهان چه کسی می باشد و دقیقا قرار هست برای ما چه کاری انجام بدهد نیازمند تعریف واضح و روشنی از درخواست شما در شغل و حرفه تان می باشد و پس از آن نیازمند تعریف وظایف فرد یا گروهی می باشد که قرار هست در غالب مشاور کسب و کار اصفهان به رشد و توسعه کسب و کار شما کمک نمایند.

در تعریفی می توان مشاور کسب و کار را فرد حرفه ای نامید که در زمینه های مختلفی مانند امنیت (الکترونیک یا فیزیکی)، مدیریت، حسابداری، قانون، منابع انسانی، روابط عمومی، کنترل مالی، مهندسی، علم، تحول دیجیتال، برنامه ریزی خروج، بازاریابی و فروش یا هر یک از بسیاری از زمینه های تخصصی دیگر می باشد که مشاوره  ای حرفه ای یا تخصصی را ارائه می نماید.

مشاور کسب و کار اصفهان می تواند  یک شخص یا سازمان متخصص یا متخصصین در یک زمینه خاص باشد و دانش گسترده ای را در یک حوزه و موضوع خاص دارد. مشاور کسب و کار اصفهان می تواند در وقت  و هزینه مشتریان خود صرفه جویی نماید، به طوری که درآمد شما و سازمانتان را افزایش دهد و منابع موجود را حفظ نماید. همچنین می توان نقش مشاور کسب و کار اصفهان تشبیه به شغل پزشکی نمود که می تواند در یکی از دودسته زیر قرار بگیرد:

مشاور بخش داخلی

مشاور بخش داخلی – به شخصی گفته می شود که در یک سازمان فعالیت می نماید، اما برای مشاوره در زمینه های تخصصی که قبلا مفصل صحبت شد توسط سایر بخش های سازمان یا افراد (که به عنوان مشتری در آن عمل می کنند) در دسترس باشد.

مشاور بخش خارجی

مشاور بخش خارجی – به شخصی گفته می شود که به صورت خارجی در خارج از سازمان (چه توسط یک شخص یا شرکت و یا همچنین یک کلینیک دیگری) استخدام شده باشد که تخصص او در طی قرارداد یا پروژه به صورت مدت دار و  با پرداخت هزینه هایی که از قبل توافق شده است ارائه می گردد. به خاطر اینکه این مشاور کسب و کار اصفهان در سازمان مستقر نمی باشد و به جز شرکت ما با شرکتها و مشتریان دیگری ممکن هست قرارداد داشته باشد به عنوان مشاور بخش خارجی شناخته می گردد.

شرح وظایف مشاور کسب و کار اصفهان

اولین گام؛ تحلیل، اندازه گیری، کشف و مکاشفه اولین گام از وظایف مشاور کسب و کار می باشد به این مفهوم که یکی از عمده ترین و اولین وظایف بهترین مشاوره کسب و کار اصفهان تحلیل فرآیندها و کشف فعالیت‌ها و توانایی‌های مدیریتی و اجرایی در شما و سازمانتان می باشد. این شخص یا گروه مشاوره قرار هست با تجزیه و تحلیل کسب و کار شما اطلاعات مهمی را در ارتباط با نحوه فعالیت شما در سازمانتان بدست آورند. به همین منظور لازم هست که برای کسب و جمع آوری این اطلاعات با صاحب یا صاحبین سازمان شما وقت صرف کند یا صحبت کنند و آنها به پرسش‌ یا پرسش هایشان پاسخ بدهند. مشاور کسب و کار  اصفهان و خدمات مشاوره کسب و کار قرار هست طی دیدارهایی با هیات مدیره و  یا کارکنان سازمانتان به تجزیه و تحلیل مسائل مختلفی همچون مالی و چه بسا مواد اولیه و میزان فروش و شیوه بازاریابی سازمان شما پی ببرد که بتواند در طول این فرایند با جزئیات بیشتر و عملکرد سازمان شما بهتر آشنا شود و همچنین فعالیت‌های سازمانی شما را کشف کند و متوجه شود که چه اقدامک هایی باید در طول این فرایند انجام گردد که بتواند به  رسیدن اهداف نهایی مد نظر شما و او کمک کند. همچنین نباید فراموش نکنیم که  مشاورین کسب و کارها اغلب خودشان جزو  گروه‌های کارآفرینی هستند که هم تجربه کردند و هم می‌دانند چه برنامه هایی برای رسیدن شما به موفقیت ضروری می باشد.

دومین گام؛ عارضه یابی و شناسایی مشکلات و فرصت‌ها می باشد از آنجایی که یک مشاور و یا تیم مشاوره از تجربیات مختلفی بهره‌مند می باشد و درعین حال کاملا بی‌طرف بوده و از خارج از کسب و کار ناظر فعالیت‌های سازمانی شما می باشد با استفاده از داده ها و اطلاعاتی که پس از بررسی حاصل گزارشات بدست آمده از او می باشد این نتیجه  به دور از هرگونه هیجان و استرس قرار دارد و  از تخصص و دانش خود تا رسیدن به هدف نهایی به شما کمک می نماید. به عنوان مثال؛ ممکن هست بعضی از مشکلات درون سازمانی شما ناشی از بحث‌های مدیریتی یا عدم استفاده موفق از توانایی‌های نیروها و کارکنانتان باشد و چه بسا بخشی دیگر از مشکلات مسائلی است که بدلیل مشغله‌های ذهنی و درگیری‌های مالی یا غیره با عناصر اصلی مساله، شما نتوانسته اید به درستی درکی از ان مشکل داشته باشد.

به عنوان مثال شاید مشکل در نداشتن برنامه تبلیغات است از اینروی باید از مشاوره تبلیغات یا مشاور رسانه کمک بگیرید. در این صورت مشاور قطعا برای استمرار و تداوم باید اول با شما و سازمانتان آشنا شود و سپس به ارزیابی، تحلیل بازار و نیازها و امکانات شما می‌پردازد و در ادامه برنامه ای برای اجرای درست برنامه‌های تبلیغاتی به شما ارایه میدهد برنامه‌هایی که چه بسا به ترتیب؛

موضوع بازاریابی شرکت

موضوع فروش و تاگت فروش

یا نحوه اجرای برنامه‌های تبلیغاتی را در سازمان تحت شعاع قرار دهد .

مشاور کسب و کار اصفهان جهت تداوم کار برای شما و سازمانتان چک لیستی از کارهای لازم را تهیه می‌کند. نیازهای شما و سازمانتان  را شناسایی ارزیابی و برای اجرا برنامه ارایه می‌دهد.

برای مثال نیاز به ؛

داشتن یک سایت اینترنتی .

مسئولیت سایت و برنامه نویسی و طراحی سایت و سپس؛

تولید محتوا و استفاده از المانهای مختلف تبلیغاتی در سایت

شناسایی ضرورت استفاده از تبلیغات مجازی تا تبلیغات رسانه‌ای نظیر ضرورت میزان حضور در تبیلغات رادیو یا تلویزیون.

ضرورت بهره گیری از تبلیغات درون شهری و غیره …..

از جمله برنامه‌هایی که یک مشاور باید انجام دهد تبلیغات درون سازمان شما خواهد بود. که یا شما و سازمانتان بخشی از کار تبلیغات را تا رسیدن به هدف در درون سازمانتان بنا به مشاوره‌هایی که دریافت می کنید انجام می دهید یا بنا به استراتژی تعیین شده به برون سپاری این بخش می پردازید.

سومین گام؛ مرحله عملیاتی کردن برنامه‌ها و پیشنهادات مشاور کسب و کار اصفهان است؛ فراموش نکنید مشاور و شرکت مشاوره کسب و کار اصفهان براساس تجربه و تخصص و دانش خود مشکلات و فرصت ها را شناسایی و ارزیابی کرده است. او برنامه ای در راستای اجرای فرصت‌ها و راهکارهایی پیرامون حل مشکلات ارایه داده است و در نهایت این مالک آن کسب و کار است که قرار است تصمیم بگیرد تا چه اندازه از این برنامه‌های باید عملیاتی بشوند. مالک یا صاحب کسب و کار با استفاده از این برنامه‌ها پیشنهاداتی که از سوی مشاور یا مشاورین کسب و کار به او ارایه شده است را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و سپس براساس بعضا نیاز مالی سازمان نسبت به برنامه و طرح بازخوردهایی خواهد داشت و نقطه نظراتی را انتقال خواهد داد. در ادامه این مشاور کسب و کار است که باید براساس بازتاب‌های صورت گرفته در صورت لزوم یا نسبت به اجرایی کردن آن اقدام کند یا نسبت به تغییر و اصلاح برنامه فکر کند.

چهارمین گام؛ اجرایی کردن برنامه‌های مشاور کسب و کار اصفهان می باشد: در این مرحله اگر مالک و مشاور و شرکت های مشاوره کسب و کار بر رویِ اجرای یک طرح یا برنامه اتفاق نظر داشته باشند مشاور باید به مرحله بعدی گام بردارد. مرحله ای با عنوان بازسازی و اجرای طرح. در این مرحله مشاور کسب و کار به همان اندازه که به پیشرفت طرح و برنامه فکر می‌کند باید به نحوه تنظیم و اجرای برنامه مشاوره ای خود نیز واقف باشد و آن را ارزیابی کرده و نسبت به اجرای برنامه با در نظر گرفتن مسائلی چون ایجاد سرمایه یا حتی کاهش و حذف بدهی های سازمان اقدام کند.

پس از آشنایی با عمده وظایف یک مشاور کسب و کار  و شماره تماس مشاوره کسب و کار شاید این پرسش ایجاد بشود که برای تداوم همکاری با چنین افرادی به چه میزان پول یا سرمایه ای احتیاج باشد.

استخدام مشاور کسب وکار

استخدام مشاور کسب  وکار می تواند به کسب و کارها در بهبود عملکرد و ایجاد تغییرات اساسی جهت دستیابی به موفقیت کمک کند.

  • مشاوران کسب و کار ها به شرکت ها کمک می کنند که بر چالش های خود غلبه کنند، و همچنین درآمد خود را افزایش دهند و به رشد برسند.
  • فعالیت و استخدام مشاوران تجاری که دانش، تجربه و موفقیت قبلی با شرکت هایی مانند شما را دارند ضروری و حیاتی است و شما را از بحران های نا خواسته نجات می دهد.
  • مشاور کسب و کار ممکن است بر اساس پروژه یا ساعت هزینه دریافت کند، یا همچنین ممکن است نیاز به پرداخت روزانه یا ماهانه نگهدارنده داشته باشید.

در ادامه ما در آکادمی اکبر توانگر بررسی خواهیم کرد که یک مشاور کسب و کار اصفهان چه می تواند بکند و همچنین چگونه می تواند به شما و سازمانتان در رسیدن پیشرفت کسب و کار شما کمک کند.

مسئولیت های مشاور کسب و کار اصفهان :

مشاور کسب و کار اصفهان مسئولیت سازماندهی و اجرای پروژه های تجاری واگذار شده از طرف مشتریان (استخدام، حقوق و دستمزد، کمپین های تبلیغاتی و غیره) مطابق با نیاز مشتری را بر عهده دارد.

یکی دیگر از مسئولیت های مشاور کسب و کار اصفهان ملاقات با مشتریان تعیین شده در صورت نیاز و انجام ارزیابی اولیه از یک موقعیت مشکل ساز می باشد.

و همچنین مسئولیت جمع آوری اطلاعات در مورد کسب و کار مشتری از طریق روش های مختلف (مصاحبه، نظرسنجی، بررسی فرآیندها، خواندن گزارش ها و غیره) می باشد

و دیگر مسئولیت ها شامل:

  • گزارش تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها برای کشف نقاط ضعف و مشکلات و درک علل آنها.
  • تهیه تدوین توصیه ها و راه حل ها با توجه به خواسته ها، توانایی ها و محدودیت های مشتری و تشکیل گزارش های مختصر می باشد.
  • گزارش ارائه یافته ها و پیشنهادات به مراجعین با توجیه کافی و توصیه های عملی می باشد.
  • همچنین برای ایجاد تغییرات کوچک یا رادیکال، برنامه های تجاری دقیقی تهیه می کند.
  • به مشتری در اجرای طرح کمک می کند و هرگونه اختلاف گاه و بیگاه را برطرف می کند.
  • و برای هر گونه مشکل و مشکل پیش آمده راهنمایی ارائه می دهد.

خلاصه کار

یک مشاور کسب و کار موفق در اصفهان  قبل از هر چیز دانش گسترده ای از بسیاری از جنبه های تجارت و نیروهای بازار دارد. کاندیدای ایده آل همچنین دارای مهارت های حل مسئله عالی برای ارائه راه حل ها و توصیه هایی است که سودآوری و کارایی شما و سازمانتان را افزایش می دهد.

هدف از انتخاب مشاور کسب و کار اصفهان این است که به موفقیت طولانی مدت مشتریان کمک کند تا شهرت شما بتواند همراه با مشتریان خود در این استان گسترش یابد.

الزامات و مهارت های مشاور کسب و کار اصفهان

تجربه ثابت شده به عنوان یک مشاور کسب و کار تجاری یا معادل آن.

آشنایی با موضوعات مختلف تجاری مانند IT، بازاریابی، مدیریت ارتباط با مشتریان، بازاریابی و فروش، منابع انسانی و غیره

تسلط به نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری CRM، ERP و غیره

مهارت های ارتباطی و بین فردی برجسته

ذهن تحلیلی و استراتژیک با مهارت جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده عالی

استعداد عالی در حل خلاقانه مسائل و بحران ها

کارشناسی / کارشناسی در مدیریت بازرگانی یا رشته مربوطه؛ کارشناسی ارشد / کارشناسی ارشد در یک زمینه کسب و کار تخصصی یک مزیت خواهد بود مشاور مدیریت خبره امتیاز محسوب می شود.

سوالات متداول

مشاور کسب و کار چه می کند؟

مشاوران کسب و کار در صنایع و زمینه های خاص کار می کنند. آنها درک و دانش عمیقی از عمودی کسب و کار دارند که به آنها خدمات می دهند. آنها به راهنمایی مشاغل و افراد برای دستیابی به اهداف خاص کمک می کنند. معمولاً مشاوران به تیم‌ها می‌پیوندند تا به تکمیل و ارائه پشتیبانی برای حوزه‌های تخصصی خاص کمک کنند. برخی از مشاوران کسب و کار در مواقعی که ممکن است نیازی به کارمند تمام وقت نباشد، به پر کردن شکاف های دانش کمک می کنند.

وظایف و مسئولیت های یک مشاور بازرگانی چیست؟

مشاوران کسب و کار به صورت روزانه در فعالیت های مختلفی شرکت دارند. وظایف خاص به شدت به شرکتی که در آن کار می کنند و نیازهای آنها بستگی دارد. به طور کلی، مشاوران کسب و کار در جلسات شرکت می کنند، به تعیین معیارها، ارائه برنامه های استراتژیک و جمع آوری اطلاعات برای کمک به تجزیه و تحلیل کارایی پروژه ها کمک می کنند.

یک مشاور تجاری خوب چه کار هایی انجام می دهد؟

یک مشاور تجاری خوب به طور استثنایی سازماندهی شده است، دانش عمیقی در یک صنعت خاص دارد و یک ارتباط کتبی و شفاهی موثر است. آنها باید مشکلات را شناسایی کنند، یک نقشه راه برای حل مشکل ارائه دهند و روند و نتیجه را تجزیه و تحلیل کنند. یکی دیگر از بخش‌های حیاتی یک مشاور تجاری خوب، مانور دادن حرفه‌ای مکالمات حساس است. آنها باید بتوانند بازخوردهای خود را چارچوب بندی کنند و با ظرافت به اشتراک بگذارند تا به عنوان نامطلوب تلقی نشود.

مشاور کسب و کار با چه کسانی کار می کند؟

مشاوران کسب و کار می توانند با افراد مختلفی در نقش های مختلف کار کنند. به عنوان مثال، مشاوران کسب و کار می توانند با مدیران عامل، معاونان و مدیران کار کنند.

چه مشاغلی به مشاور نیاز دارند؟

تقریباً هر کسب و کاری می تواند از یک مشاور تجاری بهره مند شود. اگرچه برخی، مانند موارد زیر، ممکن است مهم ترین مزایا را تجربه کنند.

 

استارت آپ ها می توانند از مشاوران برای تکمیل برنامه ریزی و شروع قوی استفاده کنند.

‌کسب و کارهایی که برای مدتی فعال بوده‌اند، می‌توانند از دیدگاهی تازه بهره ببرند.

شرکت‌هایی که کمپین‌های جدیدی را شروع می‌کنند می‌توانند از تحقیقات و تخصص مشاور بهره‌مند شوند.

کسب و کارهایی که بر رشد متمرکز هستند می توانند از مهارت های استراتژیک مشاور کسب و کار استفاده کنند.

سازمان هایی که اهداف مالی خود را برآورده نمی کنند می توانند مشاوری را برای بررسی حسابداری خود استخدام کنند.

شرکت‌هایی که یک بخش جدید اضافه می‌کنند می‌توانند برای برنامه‌ریزی، راه‌اندازی و کارمندان آن بخش کمک بگیرند.

نتیجه:

‌مشاوره کسب وکار در اصفهان  یک حرفه بسیار پربار است که می‌تواند به شما و سازمانتان جهت ارتقای کسب‌وکارها به سطح بعدی کمک کند. این نکته را نباید فراموش کرد که مشاوران تجربیات منحصر به فردی دارند که می توانند به کسب و کارها کمک کنند تا با چالش هایی که در رسیدن به اهداف شرکت با آن مواجه هستند، مقابله کنند و بر آنها غلبه کنند.

علاوه بر دانش و تخصص که می توانید به همراه داشته باشید، داشتن نرم افزار قدرتمند مشاوره کسب و کار می تواند شما را به دارایی ارزشمندتری تبدیل کند و همچنین به شما کمک کنند با صرف هزینه و زمان کمتری به هدف مطلوب و دلخواه خود برسید.

معرفی آکادمی اکبر توانگر

مجموعه آکادمی اکبر توانگر با پیشینه ی درخشان اجرایی، با مدیریت مستقیم مشاور اکبر توانگر با هدف مشاوره و آموزش به انواع ارگان های تولیدی و خدماتی در زمینه ی توسعه بازار و کیفیت مستمر در مدیریت ارتباط با مشتریان و خلق تجربه ماندگار برای مشتری و همچنین طراحی بیزینس مدل و با بالا بردن افزایش و بازدهی فروش درمرکز شهر اصفهان فعالیت دارد.

شما میتوانید برای داشتن اطلاعات مفید به پیج اینستاگرام مشاور اکبر توانگر مراجعه نمایید و برای کسب مشاوره به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

Scroll to Top